עבודה באירופה

מפת אירופה

עבודה באירופה > אירופה > מפת אירופה
עבודה באירופה
עבודה במיקומים החזקים ביותר!
שלל סוגי עבודות בתחומים שונים
לעבוד בצורה חוקית ומקצועית
ניסיון רב שנים בתחומי עבודות באירופה
המשכורות הגבוהות ביותר ברחבי אירופה
בשנים האחרונות החלו צעירים ישראלים רבים לסמן על מפת אירופה לא רק יעדים לטיולים, אלא גם מקומות עבודה באירופה ומוסדות לימוד באחד מן המוסדות המבוקשים שברחבי אירופה. בין אם מדובר באוניברסיטה יוקרתית או מוסד לעיצוב או אמנות, לימודים במוסדות אירופאיים, מאפשר לסטודנטים ישראלים לשלב בין לימודים ברמה גבוהה ומקצוענית לצד חוויה של מגורים בעולם הגדול.  

כפי שהזכרנו תחום נוסף שגורם לצעירים ישראלים לסקור את מפת יבשת אירופה בעיון הוא עבודה באירופה, שקיימת בשפע ובהרבה מאוד תחומים. מוקדי העבודה מצויים בנקודות רבות על גבי מפת יבשת אירופה, כך שכל אחד יכול להתאים את יעד ואופי העבודה ליכולותיו ושאיפותיו.  

מדינות אירופה

מבט מהיר על מפת אירופה מגלה כי היא הקטנה שבין שש היבשות המוכרות (למעט אוקיאניה, היבשת השביעית). שטחה של אירופה כולל כ- 10,600,000 קמ"ר, המתחלק בין כמה עשרות מדינות. שטחה של אירופה מהווה פחות מ- 7% משטח היבשה הכולל בעולם. מבחינה פיזית מורכבת אירופה מכמה חצאי איים מחוברים, המחלקים את אירופה לכמה חלקים עיקריים כמו סקנדינביה, הבלקן ומרכז אירופה.

מפת יבשת אירופה כוללת בתוכה ניגודים לא מעטים, כמו המישורים השטוחים של הולנד לעומת ההרים השוויצריים, והאקלים המקפיא של מדינות סקנדינביה לעומת מזג האויר הים-תיכוני של ספרד ואיטליה. השוני אינו מתבטא רק בפן הפיזי, אלא גם בהבדלי תרבויות גדולים. כמעט לכל מדינות אירופה יש מסורת עשירה ומרתקת, מנהגים עתיקי יומין ותרבות ענפה המקיפה את תחומי הגסטרונומיה, האמנות והמנהגים. בתקופות מסוימות ניתן היה לספח אל מפת אירופה קולוניות של צרפת ובריטניה, שתי אימפריות שכיבושן הגיע עד לקצוות העולם – אוסטרליה, ישראל, דרום אמריקה והרשימה עוד ארוכה.  

מפת אירופה והפן היהודי

אם מחלקים את מפת אירופה בעיניים יהודיות ניתן לגלות בה לא מעט קהילות. יש ליהודים עבר עשיר ומפואר באירופה, ומספיק להזכיר את תור הזהב בספרד ואת תנועת ההשכלה בגרמניה ופולין כדי להוכיח זאת. לאחר מלחמת העולם השניה וארועי השואה הצטמצמו כל הקהילות באורח מצער, אולם יש עדיין כמה מוקדים יהודיים בולטים על גבי מפת אירופה.

בלונדון, עיר הבירה של אנגליה, יש לא רק קהילה יהודית אלא גם קהילה ישראלית גדולה, וכך גם במדינות אחרות עם גבי מפת יבשת אירופה. לפיכך, מי שמגיע לטיול או שהייה לצרכי לימודים או עבודה באירופה ומעוניין לשמור על אורח חיים הלכתי לא צפוי להיתקל בקשיים רבים, בעיקר במרכזי הערים הגדולות.   

כלכלה ותיירות באירופה

במבט סוציו-אקונומי על מפת אירופה מתגלה תמונה  מעודדת למדי. יש לא מעט מוקדי עושר במדינה והכלכלה האירופאית היא מהמפותחות בעולם. מובן שיש על באירופה גם אזורים עניים יותר, בעיקר בפרברי הערים הגדולות במרכז אירופה כמו אנגליה, אירלנד ואיטליה, אולם ככלל ניתן לדבר על נוחות גבוהה יחסית. אחד ממקורות הפרנסה הכי חשובים של אירופה הוא התיירות, כך שכל מפת אירופה מרוצפת בסימוני בתי מלון, אכסניות, אתרי קמפינג ואטרקציות תיירותיות.

ניתן לאתר על באירופה כמה מהאטרקציות הבולטות בעולם: המוזיאונים והשדרות האופנתיות של פריז, חיי הלילה הסוערים של לונדון, בתי הקפה ורובע החלונות האדומים של אמסטרדם והגבעות הירוקות של אירלנד וסקוטלנד. מלבד הצרפתים, הידועים בסנוביזם הלשוני שלהם, כמעט כל המדינות על גבי מפת אירופה מלאות בדוברי אנגלית.